چگونه از توییتر استفاده کنیم؟(بخش سه)

۸- چطور کلام خود را در ۱۴۰ حرف جا دهید؟
کسانی که توییت می‌کنند می‌دانند وفاداری به ۱۴۰ حرف خصوصاَ در روزهای ابتدایی عضویت در توییتر می‌تواند کار آسانی نباشد. اما چاره‌ای نیست چرا که توییتر توییتی را که بیش از ۱۴۰ حرف را در آن به کار رفته برای انتشار نمی‌پذیرد.کاربر به مرور و با تمرین می‌آموزد چگونه کلام خود را در ۱۴۰ حرف خلاصه کند. اما چند تکنیک ساده هم وجود دارد:
– پرهیز از “که‌”های اضافی در توییت: هر چه که در جمله‌تان کمتر بگذارید بهتر است. در جمله‌ی “شخصی به من گفت که به مغازه‌های کتابفروشی بروم”، می‌توان که را حذف کرد و جمله نیز هیچ مشکلی پیدا نمی‌کند
– نوشتن اعداد به رقم به جای حروف: برای مثال به جای چهار بنویسید ۴
– پرهیز از خطاب قراردادن‌های اضافی (@yourfriend) در توییت: بسیاری از توییت‌ها خصوصاَ به علت ریتوییت شدن زیاد گاهی خطاب‌های زیادی دارد که می‌توان آنها را حذف کرد.
– سر هم نویسی در مواقع ضروری: به جای “درخت ها” یا “درخت‌ها” (میان فاصله نیز یک حرف حساب می‌شود) بنویسید “درختها”
– دقت درباره فاصله میان کلمات: در برخی موارد از سر اشتباه بین کلمات دو بار فاصله گذاشته می‌شود که در تعداد حروف محاسبه می‌شود.

یکی از مواردی که می‌تواند توییت را بسیار طولانی کند استفاده از لینک است. تا پیش از آنکه توییتر در میانه سال ۲۰۱۱ به صورت اتوماتیک لینک‌های طولانی را خلاصه کند، وبسایت‌هایی بودند که با وارد کردن لینک اصلی، لینکی خلاصه ارایه می‌دادند و می‌شد لینک خلاصه‌شده آن را کپی و در توییت استفاده کرد. توییتر خود اکنون به صورت اتوماتیک لینک‌ها را کوتاه می‌کند و برتری آن نسبت به سایت‌های سوم این است که آدرس اصلی لینک در لینک کوتاه‌شده مشخص است. پیش از این لینک کوتاه شده به حروف و اعداد بی‌ربطی تغییر شکل می‌داد که تا وقتی کاربر بر آن کلیک نمی‌کرد مشخص نبود به چه وبسایتی تعلق دارد. این موضوع امکان اینکه کاربر به دام تله‌های ویروسی بیفتد را ایجاد می‌کرد.

می‌توان به توییت‌ها پاسخ گفته، یا آن‌ها را دوباره به اشتراک گذاشت و یا “فیوریت” کرد.

۹ – چگونه تعداد “فالوئرهایمان” زیاد شود؟
-عکس پروفایل توییتر شما در اینکه افراد شما را فالو کنند اهمیت دارد.
– آنچه شما در معرفی خود می‌نویسید (Bio) بسیار مهم است: مشخص است که اعلام عقاید محکم نظیر بیزاری از مذهب یا یک ایدئولوژی از اینکه یکسری از افراد شما را فالو کنند جلوگیری می‌کند و از طرف دیگر افراد دیگری را به لیست فالوئرهای شما می‌افزاید. بنابراین هر چیزی که می‌نویسید مهم است.
– دسترسی عمومی  به توییترتان در افزایش تعداد “فالوئرهایتان” اهمیت دارد. اینکه توییتر شما عمومی نباشد یعنی محافظت شده (protected) و تنها برای “فالوئرهایتان” باز باشد یکی از مواردی‌ست که از تعداد فالوکنندگان می‌کاهد چرا که افراد نمی‌توانند توییت‌های شما را ببیند تا متوجه شوند مایل‌اند شما را “فالو” کنند یا خیر.
– نه کم توییت کنید، نه میلیونی: هر دو به یک اندازه از جذب مخاطب می‌کاهد
-ریپلای کنید و با دیگران وارد بحث شوید: معمولاَ افراد به کسانی که صرفاَ در دنیای خودشان توییت می‌کنند و با بقیه از طریق مخاطب قرار دادن و پاسخ دادن  وارد مکالمه‌ی توییتری نمی‌شوند خیلی جذب نمی‌شوند
-از خطاب قرار دادن با میانه‌روی استفاده کنید: زیادی اش فالوئرها را خسته می‌کند
-لینک‌های جالب و با استفاده از هشتگ‌های مرتبط را با دیگران به اشتراک گذارید: صرفاَ از خودتان ننویسید
-از زیاد لینک گذاشتن یا ریتوییت کردن زیاد پرهیز کنید

بازدید از این پست : ۵۹۶۸بار

1+
0 پاسخ

دیدگاه شما چیست ؟

می خواهید در گفتگو ها شرکت کنید؟
حس خوب مشارکت را تجربه کنید !

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *